Bilder från Luma GP 2013

Härligt sommarväder på årets Luma GP, som solovanns av Södertälje CK:s Marcus Linder, en stark halvminut före tvåan. Jag hann tyvärr inte stanna och fota prisceremonin. Som så många stora sportfotografer före mig var jag tvungen att smita till Sjöstans leksaksaffär minuterna innan de stängde och köpa en gosedrake. Fler bilder än de som fick plats här finns här på Picasa.

Mina bilder från tidigare års upplagor av Luma GP hittar du här.

7 kommentarer på “Bilder från Luma GP 2013

  1. Stylish bananbar!
    Vi får ta en fikatur snart.
    /Karl

  2. Rullade första kilometrarna på snart ett år igår. I sämre form än när jag skaffade orbean nån gång på 50-talet men det kommer väl sakta tillbaks, ett rundtramp i taget… Kanske en riktigt långsam och kort tur i helgen?

  3. Pingback: Luma GP 2012 – ”Helvetet i Hammarbyhamnen” | gullmars.se

  4. Pingback: Luma GP 2011 | gullmars.se

  5. Pingback: Luma GP 2009 | gullmars.se

  6. Pingback: Luma GP-bilder 2008 | gullmars.se

  7. Ser ut som om lördag är enda dagen med uppehåll i helgen. Vi skall visa lgh 1130, men en lunchfikatur efter det kanske?
    /Karl

Säg nåe här! / Tell me something good!

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: